
22 лютого 2014 року о 17:11 Верховна Рада України прийняла постанову про самоусунення Віктора Януковича з посади президента. Крім того, парламент призначив на 25 травня 2014 року позачергові президентські вибори, на яких перемогу здобув Петро Порошенко.
Ще до прийняття Верховною Радою відповідної постанови вранці 22 лютого Віктор Янукович зник зі столиці. Пізніше він записав відвернення, у якому назвав тодішні події «державним переворотом», а колишніх соратників з «Партії регіонів», які голосували за його усунення, — «зрадниками». Далі опальний президент втік з країни.
Фактично з 22 лютого кілька днів ніхто не міг назвати точне місце перебування Януковича. Говорили про Харків, Донецьк, Крим… Лише 27 лютого з’явилася інформація, що він втік в Росію.
До речі, про готовність Януковича до втечі з України свідчать відеозаписи з президентської резиденції у Межигір’ї. Впродовж трьох днів з 19 лютого звідти вивозилися різноманітні цінності.
Й відповідно зранку 22 лютого 2014 року резиденція Межигір’я стала відкритою для преси, адже Віктор Янукович залишив столицю, а далі — країну.
Тим часом на Хмельниччині, як і у багатьох частинах України, люди продовжували скидати з постаментів пам’ятники Леніну. Наприклад, у ніч на 22 лютого 2014-го пам’ятник вождю знесли у Красилові. Напередодні ввечері місцеві жителі зібрались на центральній площі міста. Лише після сьомої спроби під переможний свист і вигуки «Слава Україні!» людям вдалося звалили цей символ тоталітарної епохи. Пам’ятник довго не хотів піддаватись активістам: то спадала петля з голови, то канат рвався… На місці постаменту активісти встановили прапор України. До речі, тоді голова Леніна зникла у невідомому напрямку.
— Саме ця дата вважається першим випадком, коли англійські колоністи Америки спробували попкорн — смажене кукурудзяне зерно. Їх пригостив корінний житель, на ім’я Куадекуін. Для місцевого смажена кукурудза була звичною стравою.
— У Парижі почались масові заворушення. Королівські війська намагалися жорстоко придушити бунтарів, але це лише спричинило зречення престолу королем Луї-Філіппом I, що сталося 24 лютого. Й 25 лютого того ж року у Франції була проголошена республіка.
— Науковці зі Шотландії вперше повідомили про успішне клонування вівці, яка народилася 5 липня 1996 року. Вона отримала ім’я Доллі.
— Джордж Вашингтон, громадський і військовий діяч, який став першим президентом США.
— Артур Шопенгауер, німецький філософ.
(за іншою версією 1808 рік) — Лев Боровиковський, український поет-романтик, байкар, автор балад, пісень, дум.
— Фридерик Шопен, польський композитор і піаніст. Щоправда, деякі дослідники можливим днем його народження називають 1 березня того ж року.
— Олесь Шевченко, український політичний діяч, дисидент, член Української Гельсінської Групи, народний депутат 1-го скликання Верховної Ради України.
На жаль, цей день запам’ятався трагічними звістками зі сходу країни. Так, 22 лютого 2015 року доброволець батальйону «Свята Марія» загинув під час аварії. На в’їзді до Маріуполя сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинули троє військових: боєць танкового батальйону та двоє бійців батальйону «Свята Марія». Один з них — 32-річний Валерій Дереш, більш відомий серед своїх побратимів псевдо «Амін». Валерій Дереш був родом зі села Купин Городоцького району.
Того ж дня у селі Уманське Донецької області загинув шепетівчанин . Він брав участь у російсько-українській війні у складі 95-ї окремої аеромобільної бригади.