
Цього дня 67 років тому в американському штаті Пенсильванія відбулася перша масова вакцинація дітей проти поліомієліту. Перше практичне застосування вакцини проти поліомієліту, розробленої доктором Джонасом Солком, відбулося у 1954 року Пітсбурзі.
Того дня почалося щеплення більше 5 тисяч учнів початкових класів. Про результативність вакцини було повідомлено 12 квітня 1955 року. Солка було проголошено «чарівником», а цей день майже став національним святом.
– у Майнці вийшла друком 42-рядкова Біблія Йоганна Гутенберга, яка служить традиційною точкою відліку історії друкарства в Європі. – англійський майор Уолтер Уїнгфілд запатентував нову гру на свіжому повітрі — Sphairistike, нині відому як теніс. – 35-річний німецький інженер Рудольф Дізель отримав патент на створений ним двигун, котрий працював на особливому паливі, що загоралось не від зовнішньої іскри, як це має місце в бензинових двигунах, а самозагоралось при досягненні паливно-повітряною сумішшю певного тиску.. – почала роботу Міжнародна організація зі стандартизації (ISO). – перше практичне застосування вакцини проти поліомієліту, розробленої доктором Джонасом Солком в університеті Пітсбурга, — цього дня почалось щеплення більше 5000 учнів початкових класів. Про результативність вакцини повідомлено 12 квітня 1955 року, Солка проголошено «чарівником», а цей день майже став національим святом.
— народився – український художник-авангардист україно-польського походження, один з засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві — супрематизму та кубофутуризму, педагог, теоретик мистецтва. («Чорний квадрат»). — народився – український політик, прем’єр-міністр України (1999-2001 рр.), керівник Нацбанку України (1997-2000 рр.), Президент України (2005-10 рр.).
Перший маршрут зв’язав Підзамче й залізничний вокзал. Загалом перший автобус на внутрішньому маршруті № 1 «Вокзал – Старе місто» з’явився 1935. А у жовтні 1923 року у Кам’янці-Подільському був випущений перший автобус радянської України, а через два місяці — ще один. Автобуси отримали назву «Кам’янецький мотор». Автобуси передали управлінню Подільської губтрансконтори, яке одразу організувало пасажирський маршрут Кам’янець-Подільський — Проскурів — Вінниця. «Кам’янецький мотор» мав 12 місць для пасажирів у салоні, та ще два місця біля водія. Двигун мав потужність 30 кінських сил та розганяв машину до 30 кілометрів на годину.
На відкритті виступили з вітаннями львівський художник, уродженець Кам’янця-Подільського Семен Грузберг, московський архітектор Володимир Розвадовський — син художника В’ячеслава Розвадовського. Галерея розмістилася в приміщеннях колишньої духовної семінарії – на вулиці П’ятницькій, що у Старому місті. Також у залах будинку №11 розпочав свою роботу художній відділ Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, який тримав опіку над картинною галереєю.
—